Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Vai ir atļauts audzēt suņus kā lauksaimniecības dzīvniekus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. jūlijā, 2022
Ingus L.

Vai Latvijā ir atļauts audzēt suņus kā lauksaimniecības dzīvniekus dzīvnieku izcelsmes produktu iegūšanai?

A
atbild:
13. jūlijā, 2022

Suns Eiropas Savienībā ir lolojumdzīvnieks, un lolojumdzīvnieki nav paredzēti dzīvnieku izcelsmes produkcijas iegūšanai. Dzīvnieku izcelsmes produkciju iegūst no lauksaimniecības dzīvniekiem, un suns nav lauksaimniecības dzīvnieks.

To nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/429 (2016. gada 9. marts) par pārnēsājamām dzīvnieku slimībām un ar ko groza un atceļ konkrētus aktus dzīvnieku veselības jomā (“Dzīvnieku veselības tiesību akts”) 4. panta 11. punkts – lolojumdzīvnieks ir turēts dzīvnieks, kas pieder kādai no I pielikuma sarakstā norādītajām sugām un ko tur privātos nekomerciālos nolūkos. Savukārt minētās regulas I pielikumā ir uzskaitītas lolojumdzīvnieku sugas, tai skaitā arī suns.