Valsts policijā var vērsties vairākos veidos

J
jautā:
11. decembrī, 2021
:)

Sveiki! Vai, cilvēku nododot par narkotiku glabāšanu, tirgošanu un lietošanu, tas ir anonīmi? Un kur jāvēršas?

A
atbild:
07. martā, 2022
Linda Ņikona
LV portāls

Ja persona kļūst par liecinieku noziedzīgam nodarījumam, personas pienākums ir vērsties Valsts policijā. To var izdarīt vairākos veidos, bet ne visi no tiem nodrošina anonimitāti.

Par noziedzīgu nodarījumu Valsts policijai var ziņot:

  • zvanot uz Valsts policijas palīdzības tālruni – 110;
  • iesniedzot rakstisku iesniegumu;
  • zvanot uz Valsts policijas struktūrvienības uzticības tālruni vai rakstot uz uzticības e-pastu.

Valsts policijas palīdzības tālrunis – 110:

  • ir bezmaksas;
  • ir diennakts;
  • darbojas, zvanot gan no mobilā, gan fiksētā tālruņa;
  • savieno ar jebkuru dežūrdaļu;
  • visas sarunas tiek ierakstītas.

Palīdzības tālrunis paredzēts tiem gadījumiem, kad jums ir nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība – ja notiek nopietns sabiedriskās kārtības apdraudējums, noziegums vai ceļu satiksmes negadījums.

Ja persona zvana uz 110, tai ir jāizsakās pēc iespējas ātrāk un skaidrāk par to, kas ir noticis, kur ir noticis un kas zvana. Personai jāsaglabā miers un jāatbild uz policijas darbinieka papildjautājumiem, jāatceras viss pēc iespējas precīzāk par negadījumā iesaistītajām personām, satiksmes līdzekļiem vai apstākļiem. Sarunu nedrīkst pārtraukt pirms policijas darbinieka.

Rakstisks iesniegums policijai

Rakstisku iesniegumu ar lūgumu uzsākt izmeklēšanu var uzrakstīt:

  • klātienē jebkurā policijas iecirknī;
  • elektroniski portālā latvija.lv, izmantojot e-adresi (tādējādi iesniegums tiks iesniegts, izmantojot kvalificētu paaugstinātas drošības autentifikācijas līdzekli);
  • elektroniski ar eParakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv;
  • pa pastu uz kādu no policijas struktūrvienībām.

Iesniegumā jānorāda:

  • detalizēta informācija par notikumu;
  • kādā veidā ir aizskartas jūsu tiesības;
  • cita informācija, kas varētu būt noderīga nozieguma vai pārkāpuma atklāšanai;
  • savi personas dati un adrese, ja ir iespējams, kontakttālrunis.

Uzticības tālrunis un e-pasts

Vienotais Valsts policijas uzticības tālrunis informācijas sniegšanai par likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām ir 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informācija precīzi jādefinē – vieta, laiks, kas noticis un iesaistītās personas).

Savukārt Valsts policijas e-pasts informācijas sniegšanai par likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām ir uzticiba@vp.gov.lv.