Lasīšanai: 1 minūte

Par pašvaldības domes ārkārtas sēdes sasaukšanas termiņiem

J
jautā:
21. janvārī, 2013
Rita Priedīte

Likumā "Par pašvaldībām", 28.pantā noteikts - domes ārkārtas sēdes sasaucamas ne vēlāk kā triju dienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas. Vai tas jāizdara triju kalendāra vai darba dienu laikā? Paldies.

A
atbild:
22. janvārī, 2013
Latvijas Pašvaldību savienība
Vineta Reitere, priekšsēža padomniece juridiskajos jautājumos

Vērtējot kopumā likumā „Par pašvaldībām”  noteiktos termiņus,  jāatzīmē, ka likums kā izpildes termiņu paredz gan darbdienas, gan arī kalendāra dienas. Piemēram, 26.pants „domes lēmumus publicē pašvaldības mājaslapā internetā ne vēlāk kā trešajā darbdienā pēc to parakstīšanas dienas”.

Savukārt likuma 28.pantā noteiktā – „domes ārkārtas sēdes sasaucamas ne vēlāk kā triju dienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas, izņemot šā likuma 49. un 65.pantā paredzētos gadījumus” - izpildei piemērojamas trīs kalendāra dienas.