lvportals.lv - Aizsardzības nozares vadība un Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris pārrunā sadarbību aizsardzības jomā
 

PRESES RELĪZES

Aizsardzības nozares vadība un Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris pārrunā sadarbību aizsardzības jomā

Aizsardzības ministrija13.03.2018
No 14. līdz 15. martam vizītē Latvijā uzturēsies Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Riho Terras, lai tiktos ar Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu un pārrunātu Latvijas un Igaunijas sadarbību aizsardzības jomā, kā arī starptautiskās un reģionālas drošības aktuālos jautājumus.

Ģenerālleitnants L.Kalniņš uzsver: "Mūsu kaimiņi vienmēr ir bijuši ļoti svarīgi reģiona aizsardzības veidošanā. Latvijai un Igaunijai ir līdzīgs redzējums, kā stiprināt valsts aizsardzību ne tikai no militārā skatu punkta, bet arī no sabiedrības saliedēšanas un brīvprātīgo organizāciju darbības viedokļa. Esmu priecīgs uzņemt Latvijā Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri un iepazīstināt ar aizsardzības jomā paveikto".

Vizītes ietvaros ģenerālis R.Terras apmeklēs Ādažu bāzi un tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Ilmāru Ati Lejiņu.

Līdztekus jau notiekošai Baltijas valstu trīspusējai sadarbībai ikdienā gan gaisa telpas novērošanas sistēmas (BALTNET), gan Baltijas Apvienotā Štāba elementa, gan Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) ietvaros, kur plecu pie pleca dien un mācās Latvijas un Igaunijas karavīri, notiek intensīvāka sadarbība pie iespējamo kopīgo projektu īstenošanas iepirkumu jomā.

Latvija un Igaunija pastāvīgi sadarbojas arī personāla apmācību jomā, tostarp piedaloties kopīgās militārajās mācībās.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv