Latvijā norisinās Tiesu izpildītāju diena

Lv portāls22.03.2018

Šodien, 22. martā, norisinās Tiesu izpildītāju diena. Tā ir iespēja iedzīvotājiem saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem.

Ik gadu 25% no administratīvo pārkāpumu lietās piemērotajiem naudas sodiem labprātīgai izpildei noteiktajā termiņā netiek samaksāti un to piedziņa tiek nodota tiesu izpildītājiem. Visbiežāk tās ir lietas par administratīvajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Tāpat bieži ir lietas par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī.

"Pieredze rāda, ka, lietai nonākot pie tiesu izpildītāja, personai ir daudz neskaidrā – ne tikai par piedziņas procesu, bet arī jautājumiem par stadiju līdz naudas soda piedziņas nodošanai tiesu izpildītājam. Tādēļ šogad Tiesu izpildītāju dienas ir veltītas sabiedrības izglītošanai par šiem jautājumiem," skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.

Konsultācijas klātienē var saņemt visu (101) tiesu izpildītāju birojos visā Latvijā no pulksten 10 līdz 17 bez iepriekšējas pieteikšanās. Biroju adrešu un tālruņu saraksts pieejams Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes mājaslapā www.lzti.lv.

Vairāk informācijas šeit.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv