Rīgā norisinās gājiens latviešu leģionāru piemiņai

LV portāls16.03.2018

Tuvojoties 16. martam, Latvijas sabiedrībā saasinās diskusijas par šīs atceres dienas nozīmi Latvijas sabiedrības apziņā. Taču par spīti tam, jau tradicionāli, Rīgā šajā dienā norisinās Leģionāru piemiņas gājiens.

Ziņu aģentūra "Leta" vēsta, ka gājiens aizritējis mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlušies vairāki konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp viens cilvēks aizturēts.

Gājienā devās vairāki simti cilvēku, kuru ceļš sākās pie Svētā Jāņa baznīcas, bet noslēdzās pie Brīvības pieminekļa.

Jau tradicionāli gājienam pulcējās cilvēki, lai paustu savu nostāju par vēstures un politikas jautājumiem. Kopumā gājiens aizritējis mierīgi, un neilgi pirms pulksten 12 lielākā daļa cilvēku jau bija izklīduši.

Lai gan 16. marts nav oficiāla atceres diena, šis datums daudziem joprojām asociējas ar Otrā pasaules kara cīņās kritušo, ievainoto un izdzīvojušo, vēlāk trimdā izkaisīto vai uz padomju filtrācijas un soda nometnēm nosūtīto latviešu leģionāru, kuri bija piespiedu kārtā mobilizēti vācu ieroču SS karaspēkā, piemiņu. Vienlaikus jāatzīmē, ka sabiedrības attieksme pret šīs dienas nozīmi ir pretrunīga.

Vairāk par šīs dienas vēstures notikumiem un nozīmi varat lasīt LV portāla rakstā "16. marts – kad beidzas vēsture un sākas politika"; un "Latviešu leģionāri Eiropas vēstures kontekstā".

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv