Latvijā ieradies ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Salivans

LV portāls22.02.2018

Šodien Latvijā oficiālā vizītē ieradies ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Salivans, kas ir ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas līdz šim augstākās amatpersonas vizīte Latvijā.

Vizītes laikā ASV valsts sekretāra vietnieks tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, pārrunājot iespējas tālākai sadarbībai drošībā un aizsardzībā stiprināšanā.

„Latvija un ASV vienmēr bijuši cieši stratēģiskie partneri, risinot reģionālās un globālās nozīmes drošības jautājumus. Esmu gandarīts par intensīvo politisko dialogu ar ASV administrāciju, kas īstenojies pēdējā gada laikā. Tas ir nozīmīgi sekmējis ASV atbalstu Latvijas un Baltijas valstu drošībai un aizsardzībai,” uzsvēra R. Vējonis.

Tikmēr, pārrunājot situāciju saistībā ar ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas ziņojumu par “ABLV bank”, ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Salivans sacīja: „Esam pārliecināti, ka Latvijas valdībai un banku regulatoram ir pilna apņēmība, lai veiktu visus banku sektora sakārtošanai nepieciešamos pasākumus. ASV turpinās sniegt visu nepieciešamo palīdzību Latvijas institūcijām”.

2018. gada 3. aprīlī Vašingtonā norisināsies trīs Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa samits, kas būs veltīts Baltijas valstu dibināšanas simtgadei un dos iespēju augstākajā līmenī pārrunāt Baltijas valstu un ASV attiecību padziļināšanu drošības, ekonomikas un izglītības jomās.

Latvijas un ASV ekonomiskā sadarbība kļūst arvien intensīvāka, īpaši investīciju, inovāciju un jaunuzņēmumu jomā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv