Apvienotās Karalistes parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētāja vizīte Latvijā

LV portāls15.02.2018

Oficiālā vizītē Latvijā no 13. līdz 15. februārim uzturas Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētājs Džons Berkovs (John Bercow).

Viesojoties Latvijā, Džons Berkovs tikās ar virkni augstāko amatpersonu. Kopā ar Saeimas priekšsēdētāju viņš apmeklēs arī Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur pasniegs dāvinājumu, papildinot Tautas grāmatu plauktu ar izdevumu, kurā pašrocīgi ierakstīts veltījums Latvijai simtgadē.

Apvienotās Karalistes parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētājs šodien arī Saeimas sēdē uzrunāja deputātus no parlamenta tribīnes. Paredzēts, ka dienas turpinājumā Dž. Berkovs lasīs lekciju Latvijas Universitātē un piedalīsies diskusijā ar studentiem.

Vakar Dž. Berkovs tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, kas pauda nostājuu, ka Lielbritānija ir un paliks cieša Latvijas sabiedrotā. Viņa uzsvēra, ka Latvija augstu vērtē Lielbritānijas ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Ciešai partnerībai drošībā, aizsardzībā un ārpolitikā arī turpmāk jāpaliek abu mūsu valstu sadarbības centrā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv