Olimpisko spēļu ciematā Phjončhanā pacelts Latvijas karogs

LV portāls08.02.2018

Jau rīt, 9. februārī, sāksies Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvidkorejā. Šodien olimpisko spēļu ciematā tika pacelts Latvijas karogs.

Karoga pacelšanas ceremonijā piedalījās Latvijas sportisti, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) amatpersonas un žurnālisti, kā arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, kas šobrīd atrodas oficiālajā vizītē Korejas Republikā.

Savukārt svinīgā olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks rītdien, un tajā Latvijas karogu nesīs titulētais bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti, bet vēl viens – bobsleja stūmējs Intars Dambis – sastāvā iekļauts kā rezervists. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 olimpiskie debitanti.

Salīdzinot ar iepriekšējām Ziemas olimpiskajām spēlēm, delegācijas sastāvs ir mazākais kopš 1998. gada Nagano Olimpiādes. Tas gan ir tādēļ, ka šogad Ziemas olimpiskajām spēlēm nav kvalificējusies Latvijas hokeja izlase.

Phjončhanas olimpiskās spēles norisināsies līdz 25. februārim. Olimpiādē sportisti piedalīsies 15 dažādos sporta veidos, sadalot 102 medaļu komplektus. Pirmo reizi Ziemas olimpiskajās spēlēs tiks izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti. Kopumā šajā Olimpiādē piedalīsies 92 valstis, bet uz starta dosies teju 3000 sportisti.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv