Izlaiž vienotu monētu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā

LV portāls31.01.2018

Tuvojoties 100 gadu jubilejai, trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – bankas laiž apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu, iedzīvotāju interneta balsojumā izvēlētu valsts puses dizainu.

Monēta "Baltijas valstīm – 100" apliecina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienotību un gatavību sadarboties neatkarības un brīvības vārdā un simbolizē Baltijas valstu kopīgo pagātni, tagadni un nākotni.

Monētas dizains izvēlēts iedzīvotāju balsojumā, kurā kopumā varēja balsot par sešiem dizaina piedāvājumiem (pa diviem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas). Lielāko balsu skaitu sabiedrības aptaujā saņēma Lietuvas dizainera Justa Petruļa (Justas Petrulis) darbs – simboliska bize, kurā savijas triju Baltijas māsu liktenis.

Latvijas Bankas izlaistajām piemiņas monētām nacionālajā pusē ir uzraksts "LATVIJA" (attiecīgi "Lietuvos bankas" izlaistajām – "LIETUVA", bet "Eesti Pank" izlaistajām – "EESTI"), bet monētas jostu, tāpat kā visām citām Latvijas Republikas 2 eiro apgrozības monētām, rotā uzraksts "DIEVS * SVĒTĪ * LATVIJU *".

Jaunās piemiņas monētas nonāks apgrozībā tāpat kā cita skaidrā nauda – ar banku starpniecību sasniedzot tirdzniecības un citus uzņēmumus un iedzīvotājus. No šodienas, 31. janvāra, Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā monētas būs pieejamas apmaiņai. Monētas tirāža ir 0,5 miljoni eksemplāru.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv