Pie Ministru kabineta apskatāma autentiska barikāžu laika instalācija

LV portāls19.01.2018

1991. gadā no 13. līdz 27. janvārim latvieši nevardarbīgā pretošanās kustībā aizsargāja galvaspilsētas stratēģiskākos objektus, tostarp Ministru kabinetu. Atceroties šo laiku, no 19. janvāra pie Ministru kabineta būs apskatāma barikāžu laika instalācija.

Šodien pie Ministru kabineta ēkas tiek atklāts vides objekts, kas līdzināsies barikāžu laikā novietotajai tehnikai, kas pie šīs ēkas atradās 1991. gada janvārī. Instalācija būs papildināta ar audiovizuāliem uzskates materiāliem par barikāžu laiku – fotogrāfijām, faktiem un vēsturiskiem audioierakstiem. Vides objekts būs apskatāms līdz pat svētdienai, 21. janvārim.

Savukārt Ministru kabinetā norisināsies diskusija kopā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, vēsturniekiem un barikāžu dalībniekiem, kuri klātesošajiem – skolēniem, studentiem – stāstīs atmiņu stāstus par pieredzēto. Tā būs vienreizēja iespēja klausītājiem, kuri nav piedzīvojuši šo Latvijas vēsturei tik nozīmīgo laiku, rast klātbūtnes sajūtu notikumā, par ko mūs apbrīno visa pasaule, – kā latvieši nevardarbīgā pretošanās kustībā cīnījās par savas valsts neatkarību.

Savukārt, lai atcerētos 1991. gada janvāra notikumus, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sestdien, 20. janvārī, tradicionāli uz tikšanos aicinājusi barikāžu laika žurnālistus. Uz tikšanos Saeimas nama Sarkanajā zālē aicināti vairāk nekā 170 barikāžu laika mediju pārstāvji, kuri 1991. gadā iesaistījās vēsturisko notikumu atspoguļošanā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv