Latvijā uzturas Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs

LV portāls16.01.2018

Latvijā no 15. līdz 17. janvārim oficiālā vizītē uzturas Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Iraklijs Kobahidze ar delegāciju.

Divu dienu laikā Gruzijas parlamenta priekšsēdētājam paredzēta virkne tikšanos ar Latvijas valsts augstākajām amatpersonām.

Vakar Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Iraklijs Kobahidze un viņa vadītā delegācija viesojās Satversmes tiesā. Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Satversmes tiesas pārstāvjiem sniedza ieskatu Gruzijas konstitucionālajā iekārtā un informēja par šobrīd valstī ieviešamo konstitucionālo reformu. Savukārt Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele delegācijas pārstāvjus iepazīstināja ar Satversmes tiesas kompetenci un konstitucionālās kontroles modeli Latvijā.

Šodien no rīta I. Kobahidze tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Viesojoties Saeimas namā, abas amatpersonas parakstīja Latvijas un Gruzijas parlamentu saprašanās memorandu, kurā pausta apņemšanās attīstīt stratēģisko partnerību un padziļināt parlamentu kontaktus. Īsi pirms pusdienlaika viņi devās uz Brīvības pieminekli, kur norisinājās tradicionālā ziedu nolikšana. Pēc ziedu nolikšanas ceremonijas Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs I. Kobahidze pasniedza dāvinājumu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, tādējādi papildinot tautas grāmatu plauktu ar grāmatām, kurās ierakstīts veltījums Latvijai simtgadē.

Viesojoties Latvijā, Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs apmeklēs arī NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru, kur tiksies ar tā vadītāju Jāni Sārtu. Tāpat viņam paredzēts arī Latvijas Okupācijas muzeja un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums.

Vizītes laikā norisināsies Gruzijas operas mākslinieku koncerts, kas būs Gruzijas dāvana Latvijas valstij simtajā dzimšanas dienā.

Gruzijas parlamenta spīkeru vizītē pavadīs Gruzijas parlamenta Eiropas integrācijas komisijas priekšsēdētāja, Gruzijas-Latvijas parlamentārās sadarbības grupas locekle Tamāra Hulordava, Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Eka Beselija, Veselības aprūpes un sociālo lietu komisijas priekšsēdētājs un Gruzijas-Latvijas parlamentārās sadarbības grupas loceklis Akaki Zoidze.

Tāpat Latvijā ieradīsies Gruzijas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja vietnieks, Cilvēktiesību un sabiedrības integrācijas komisijas loceklis Vano Zardjašvili, Gruzijas-Latvijas parlamentārās sadarbības grupas priekšsēdētājs, Aizsardzības un drošības komisijas loceklis, Reģionālās politikas un pašvaldību lietu komisijas loceklis Beka Odišarija un Ārlietu komisijas loceklis, Gruzijas-Latvijas parlamentārās sadarbības grupas loceklis Ramazs Nikolajšvili.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv