Atjaunoti Rīgā un Bauskā izvietotie Zemessardzes bataljoni

LV portāls09.01.2018

Šodien norisinās svinīgā ceremonija par godu Rīgā un Bauskā izvietoto Zemessardzes bataljonu atjaunošanai.

Šodien atjaunos Zemessardzes 13. kājnieku bataljonu, kas tiks izvietots Rīgā un par kura komandieri iecelts pulkvežleitnants Kaspars Mazitāns, kā arī Zemessardzes 53.  kājnieku bataljonu, kas atradīsies Bauskā un kura komandieris ir majors Elmārs Popakuls.

Zemessardzes 13. kājnieku bataljons, kas sākotnēji bija 13. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas Zemessardzes bataljons, 2004. gada janvārī tika pievienots tagadējam Zemessardzes Studentu kājnieku bataljonam, tam nododot arī karogu.

Savukārt Zemessardzes 53. kājnieku bataljons pirmsākumos bija 53. Bauskas Zemessardzes bataljons. 2002. gada augustā tas tika pievienots pašreizējam Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljonam, un kopš tā laika tā karogs glabājas Latvijas Kara muzejā.

Pagājušā gada 2. novembrī norisinājās NBS Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karoga pasniegšanas ceremonija.

Izmaiņas Nacionālo bruņoto spēku struktūrā un Zemessardzes ietvaros veiktas, lai nodrošinātu Zemessardzes uzdevumu izpildi un veicinātu tās integrēšanu Nacionālo bruņoto spēku sastāvā.

Jau ziņots, ka 2016. gadā, lai aktualizētu Zemessardzes nozīmi valsts aizsardzības sistēmā un turpinātu tās struktūras attīstību, Zemessardzes novadi pārstrukturēti par Zemessardzes brigādēm. Izmaiņas nepieciešamas , lai Zemessardzi maksimāli integrētu Nacionālo bruņoto spēku sastāvā un tā varētu iesaistīties Valsts aizsardzības operatīvā plāna uzdevumu izpildē atbilstoši NATO strukturālajam dalījumam.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv