Pirmo reizi gada dzīvnieku noteiks iedzīvotāju balsojumā

LV portāls14.12.2017

Katru gadu kāds dzīvnieks tiek pie gada dzīvnieka titula, un tā ir viena no iemīļotākajām Dabas muzeja aktivitātēm.

Kopš akcijas pirmsākumiem 2000. gadā šis gods ticis virknei dzīvnieku: cūkdelfīnam, lidvāverei, brūnajam lācim, ūdram, smilšu krupim, pelēkajam vilkam, meža cūkai, āpsim, zutim un citiem.

Pirmo reizi Dabas muzeja speciālisti aicina ikvienu izteikt savu viedokli un kopīgi izvēlēties, kuram no sešiem nominētajiem zvēriem – alnim, rudajai lapsai, rudajai vāverei, pelēkajam zaķim, sermulim vai brūnkrūtainajam ezim – šis tituls tiks piešķirts 2018. gadā.

Nominantu vidū ir gan bieži sastopami zīdītāji, gan aizsargājamu sugu pārstāvji. Kā ierasts, gada dzīvnieks tiks atklāts janvāra vidū, bet visa gada garumā muzeja zooloģijas ekspozīcijā būs pieejama informācija par šo sugu, kā arī notiks pasākumi.

Gada dzīvnieka akcijas mērķis ir pievērst uzmanību Latvijā sastopamajiem dzīvniekiem un piedāvāt sabiedrībai iespēju uzzināt vairāk par kādu konkrētu sugu. Sākotnēji nominācijai tika izvirzītas tikai apdraudētās dzīvnieku sugas, taču pēdējos gados citu savvaļas dzīvnieku sugām aktuālu notikumu vai apmeklētāju intereses dēļ pieļauti arī izņēmumi.

Par gada dzīvnieku līdz 28. decembrim (ieskaitot) iespējams balsot muzejā vai internetā šeit.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv