Latvijā viesojas Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs

LV portāls13.12.2017

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece šodien Saeimas namā tikās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Andriju Parubiju.

Uzņemot Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju, I. Mūrniece sacīja, ka Ukraina vienmēr var paļauties uz Latvijas atbalstu un Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu tās reformu ceļā. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvija stingri iestājas par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību. I. Mūrniece un A. Parubijs bija vienisprātis, ka Eiropas Savienības sankciju politikai pret Krieviju ir jāturpinās līdz pilnīgai Minskas vienošanos izpildei. Sankcijas ir skaidrs vēstījums tam, ka Krievijas rīcība Ukrainā nav pieņemama.

A. Parubijs pateicās par Latvijas stingro atbalstu Ukrainai Eiropas integrācijas ceļā. Tagad tās pilsoņi uz Eiropas Savienību (ES) var ceļot bez vīzas un ir stājies spēkā Ukrainas un ES Asociācijas līgums.

A. Parubijs pauda bažas, ka daudz bīstamāki par Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu ir tās hibrīddraudi, tostarp informatīvais karš. Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka Latvija iestājas un sagaida, ka Ukrainas jautājums darba kārtībā būs arī 2018. gada NATO samitā Briselē.

Ukrainas parlamenta priekšsēdētājam šodien paredzēta tikšanās arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

A. Parubijs vizītes laikā piedalīsies arī ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa, kā arī apmeklēs Latvijas Okupācijas muzeju un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv