Vaira Vīķe-Freiberga svin 80 gadu jubileju

LV portāls01.12.2017

Latvijas eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai šodien apaļa jubileja – 80!

Vaira Vīķa-Freiberga ir vārds, ko, iespējams, zina ikviens Latvijā. Viņa ir pirmā sieviete, kas stājusies Latvijas Valsts prezidenta amatā, un viņas darbi runā tālu.

Ārlietu ministrija savā sveicienā bijušajai prezidentei min: "Mēdz teikt, ka V. Vīķe-Freiberga ir "uzlikusi Latviju uz pasaules kartes". [..] Viņa nerimstoši skaidro Latvijas vēstures sarežģītos jautājumus, runā par Latvijas tautsaimniecības attīstību un mudina investēt Latvijas ekonomikā. Viņa iedvesmo un kļūst par paraugu sievietēm un jaunietēm daudzās pasaules valstīs. Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas nopelnu saraksts ir iespaidīgs."

Vaira Vīķe-Freiberga bija Latvijas Valsts prezidente no 1999 līdz 2007. gadam. Laikā, kad nebija skaidrs, vai vispār un kad Latvija kļūs par Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti. V. Vīķes-Freibergas prezidentūras laikā tika pieņemti daudzi Latvijas drošībai un labklājībai svarīgi lēmumi gan mūsu valstī, gan starptautiski.

Bijusī Valsts prezidente turpina aktīvi strādāt starptautiski un Latvijā arī pēc prezidentūras laika, būdama vairāku starptautisku institūciju un organizāciju vadībā, viņa piedalās augsta līmeņa darba grupās, strādājot ar Latvijai un starptautiski nozīmīgiem jautājumiem.

Vaira Vīķe-Freiberga ir dzimusi 1937. gada 1. decembrī Rīgā. 2. pasaules kara beigās devusies bēgļu gaitās uz Vāciju, pēc tam pārcēlusies uz Kanādu. Viņa ir studējusi Kanādā, iegūstot maģistra grādu psiholoģijā un doktora grādu eksperimentālajā psiholoģijā. Pārvalda latviešu, spāņu, franču, angļu un vācu valodu.

Arī LV portāls sirsnīgi sveic eksprezidenti nozīmīgajā jubilejā!

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv