„Staro Rīga” jau desmito reizi izgaismos galvaspilsētu

LV portāls17.11.2017

Jau tradicionāli valsts neatkarības svētku laikā norisinās festivāls „Staro Rīga”, šajā tumšajā laikā izgaismojot galvaspilsētas namu fasādes, parkus un dažādus objektus.

Īpašais gaismas festivāls norisinās jau desmito reizi. Četras dienas, no 17. līdz 20. novembrim, laikā no plkst. 17 līdz plkst. 23 ikviens pilsētā varēs apskatīt dažādas gaismas instalācijas. Šogad "Staro Rīga 2017" iezīmē gaismas ceļu uz Latvijas simtgadi, un šī gada tēma ir "Uz zvaigznēm". Tādēļ, izstrādājot projektu pieteikumus, gaismas mākslinieki tika aicināti pievērsties mūsu katra paša iekšējai brīvībai un nebrīvībai, lieliem dzīves mērķiem, iespējām un sapņiem.

Jau septīto gadu pēc kārtas gaismas festivālā piedalās arī Valsts kanceleja, kas šogad aicina ikvienu 17. novembrī plkst. 17 uz pasākumu, kurā uz Ministru kabineta ēkas fasādes demonstrēs personību stāstus īpašā video projektā "Mana Latvija – lepojos!".

Saeimas nams gaismas festivāla laikā aicina apmeklēt gaismas objektu "Brīvības zvaigznes" pie parlamenta, lai ļautos asociācijām, kādas raisa Brīvības pieminekļa tēls.

Savukārt Latvijas dzelzceļa muzejs sadarbībā ar 19 Latvijas muzejiem festivāla "Staro Rīga" laikā no 17. līdz 20. novembrim katru vakaru piedāvā iepazīt vairāk nekā 200 gaismekļus, kas kopā veidos vienotu gaismas instalāciju.

Rīgas dome ikvienu aicina 18. novembrī plkst. 16 iegriezties Jēkaba laukumā, kur atklās vienu no Latvijas valsts simtgadei veltītiem vides mākslas objektiem "Laika ādere", kas sāks simbolisku laika atskaiti līdz valsts simtgadei.

Festivāla gaismas instalācijas veidojuši kā latviešu, tā arī ārzemju mākslinieki.

Visi festivāla "Staro Rīga" objektu apraksti un atrašanās vietas redzamas šeit.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv