Svin Latvijas Valsts prezidenta institūcijas izveidošanas 95. gadadienu

LV portāls14.11.2017

Šodien Rīgas pilī svin 95 gadu jubileju kopš Latvijas Valsts prezidenta institūcijas izveidošanas.

Tieši 1922. gada 14. novembrī Latvijas Republikas Saeima ievēlēja pirmo Valsts prezidentu Jāni Čaksti.

Lai pieminētu šo nozīmīgo notikumu, visu dienu norisinās svinīgie pasākumi.

Dienas pirmajā pusē Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī apbalvoja ikgadējo skolēnu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā" uzvarētājus. No iesūtīto 278 eseju un 17 video uzrunu autoriem par trīs labākajiem atzīti Paula Silava no Madonas Valsts ģimnāzijas 10. b klases, Nikolajs Buličovs no Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 8. c klases un Klēra Kuļikauska no Bauskas pilsētas pamatskolas 8. a klases.

Konkursa uzvarētājiem Valsts prezidents pasniedza galveno balvu – ielūgumu uz Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 99. gadadienas svētku koncertu 18. novembrī, kurā autoriem tiks dota iespēja teikt viņu sacerētās uzrunas no Nacionālā teātra skatuves.

Plkst. 12 notika konference "Valsts prezidenta institūcijai – 95. No Jāņa Čakstes līdz mūsdienām: vēsturiskie un juridiskie aspekti". Konferenci atklāja ar Valsts prezidentu Raimonda Vējoņa, Gunta Ulmaņa, Vairas Vīķes-Freibergas un Andra Bērziņa uzrunām.

Konferences laikā tika runāts par Valsts prezidenta institūcijas izveidošanu, Latvijas Valsts prezidentu darbību starpkaru periodā, Valsts prezidenta institūciju Latvijas valstiskās nepārtrauktības aspektā, kā arī par Valsts prezidenta institūcijas atjaunošanu.

Pēc konferences Valsts prezidenti Raimonds Vējonis, Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga un Andris Bērziņš devās nolikt ziedus pie pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa un Valsts prezidentu Gustava Zemgala un Alberta Kvieša atdusas vietām Rīgas Meža kapos.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv