Šonedēļ norisinās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

LV portāls13.11.2017

No šodienas līdz 19. novembrim norisināsies Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, tādējādi jau 20. reizi apvienojot gan Ziemeļvalstu, gan Baltijas valstu bibliotēkas, skolas un biedrības.

Šogad izvēlētais vadmotīvs ir "Salas Ziemeļvalstis"

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas laikā norisināsies literatūras lasījumi, izvēloties darbus, kuros sala atspoguļota gan kā ģeogrāfisks, gan simbolisks lielums, pievēršoties piederības un izolācijas tēmai.

Šis gads ir zīmīgs ar to, ka Somija svin savu simtgadi. Tieši somu literatūrai ir īpaša vieta Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas lasījumos. Šogad izvēlēta Mauri Kunnas (Mauri Kunnas) grāmata "Bagātību sala", kuras pamatā ir Roberta Lūisa Stīvensona klasiskais pirātu stāsts, Marias Turtšaminovas (Maria Turtschaninoff) fantāzijas romāns "Maresi", kas stāsta par mazu salu Menosu, kas ir salas iedzīvotāju patvērums, kā arī Ullas-Lēnas Lundbergas (Ulla-Lena Lundberga) romāns "Ledus", kas stāsta par jauna mācītāja ģimeni, kas pārceļas uz Ālandu salām. Grāmata atspoguļo īpašo salas dzīves noskaņu, saskarsmi ar saliniekiem un skarbos dabas apstākļus. 

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana, tāpēc gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publisko un skolu bibliotēku Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata, notiek stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, skola, biedrība, reģistrējoties www.bibliotek.org mājaslapā.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu Ziemeļvalstīs administrē Biedrības "Norden" asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru un biedrību "Norden Latvijā".

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv