Latvija svin Lāčplēša dienu

LV portāls11.11.2017

Šodien Lāčplēša diena! Šī ir diena, kad tika gūta uzvara ne tikai pār pretinieku, pulkveža Pāvela Bermonta komandēto Rietumu brīvprātīgo armiju, bet arī neticību saviem spēkiem un valsts neatkarībai.

Šī ir svētku diena, un šodien mēs godinām Latvijas brīvības cīnītājus, kuriem šī vēsturiskā uzvara pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju bija uzvara arī pār neticību saviem spēkiem, neticību savas valsts nākotnei un neatkarībai.

Jau tradicionāli šī diena tiek svinēta ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā. LV portāls piedāvā ieskatu Lāčplēša dienas pasākumu programmā Rīgā.

Rīta agrumā Rīgas Doma baznīcā norisināsies ekumēniskais dievkalpojums par godu Lāčplēša dienai, kurā piedalīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ministru prezidents Māris Kučinskis un citas augstākās amatpersonas.

Sākot no plkst.10, Latvijas Kara muzejā un laukumā pie Pulvertorņa būs skatāma Latvijas un sabiedroto militārās tehnikas un ekipējuma izstāde, kā arī varēs uzzināt par dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos. Vienlaikus Pārdaugavā, Kalnciema kvartālā, norisināsies Varonīgais tirgus.

Sākot no plkst.11, kultūras pilī "Ziemeļblāzma" varēs iepazīties ar Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku tehniku un karavīriem.

Vienlaikus par godu Lāčplēša dienai Rīgā, Brāļu kapos, notiks vainagu nolikšanas ceremonija, kurā piedalīsies valsts augstākās amatpersonas.

Dienas vidū, plkst.13, Brīvības pieminekļa laukumā notiks militārā parāde, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu – Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta – vienības.

Plkst.14 norisināsies svinīgā godasardzes maiņa pie Brīvības pieminekļa.

Plkst.15 Rīgas Svētā Pētera baznīcā notiks Lāčplēša dienai veltīts koncerts "Ar mīlestību sirdī…".

No plkst.16 līdz pat plkst.23 norisināsies lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim. Pēc svētbrīža pie Brīvības pieminekļa gājiens turpināsies līdz Latviešu strēlnieku laukumam. Tradicionāli notiks arī uguns plosta palaišana Daugavā.

Vakarā ikviens aicināts nolikt svecīti pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra.

Plkst.18 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē notiks dokumentālās filmas "Lidija" pirmizrāde.

Savukārt stundu vēlāk Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiek koru koncerts "Īstens latvietis", kurā sieviešu un vīriešu kori uzstāsies kopā ar solistiem Anci Krauzi un Daumantu Kalniņu.

Arī LV portāls sveic ikvienu šajā dienā un novēl sajust patriotisma dzirksti!

Atgādinām arī, ka LV portālā ir virkne vērtīgu un interesantu rakstu saistībā ar šo vēsturiski nozīmīgo dienu:

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv