Saeimā atklāta fotoizstāde „Mūsu karogs”

LV portāls09.11.2017

Pieminot Lāčplēša dienu, šodien Saeimas nama Lielajā vestibilā tika atklāta jauniešu fotokonkursa „Mūsu karogs” uzvarētāju darbu izstāde.

Izstādi atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs.

Pasākumā sveica ne vien fotodarbu autorus, bet arī skolotājus, kuri mudinājuši savus audzēkņus piedalīties konkursā.

Atklājot izstādi, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sacīja, ka fotokonkursa darbi ir iedvesmojoši un ar lielu patriotisma un Latvijas mīlestības devu un ka tos ar lepnumu var atklāt Saeimas namā. Jaunieši savos darbos uz Latvijas karogu ir paskatījušies gan ikdienas, gan arī nestandarta situācijās – spējuši to ieraudzīt pat rudens lapu krāsās. I. Mūrniece jauniešiem pateicās par piedalīšanos konkursā, kā arī vēlēja vienmēr domāt par mūsu sarkanbaltsarkano karogu.

Kopumā konkursam 88 dalībnieki iesūtīja 158 darbus, no kuriem 11 tika atzīti par labākajiem. Žūrija par konkursa uzvarētājiem atzina Līgu Arāju un Viktoriju Hudjakovu no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Sindiju Armanoviču un Gitu Pērkoni no Rīgas Stradiņa universitātes, Kristapu Bērziņu, kurš mācās Valdemārpils vidusskolā, Alisu Čudovsku un Ralfu Nikolaju Ezergaili no bērnu un jauniešu centra "Rīgas Skolēnu pils" fotopulciņa, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas skolēnu Matīsu Teodoru Laiviņu, Rēzeknes tehnikuma audzēkni Laini Opuli un Druvas vidusskolas skolnieci Kristu Gabrielu Robu. Pārsteiguma balvas saņēma arī skolotāji: Ramona Komare no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Inita Petrova no Rēzeknes tehnikuma, Andris Kozlovskis no BJC "Rīgas Skolēnu pils" fotopulciņa, Līga Kaļišuka no Druvas vidusskolas un Dace Lāma no Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas.

Viesojoties Saeimā, jaunieši varēja doties ekskursijā pa parlamentu, kā arī apmeklēt Saeimas Aizsardzības komisiju. Pēc viesošanās parlamentā konkursa uzvarētāji dosies braucienā ar Jūras spēku patruļkuģi.

Fotokonkursā bija aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Tam varēja iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās attēlotas Latvijas karoga lietošanas tradīcijas ģimenē, skolā, pagastā, pilsētā, svinīgos pasākumos un valsts svētkos. Konkursu organizēja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar NBS un Jaunsardzes un informācijas centru.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv