Sākusies Lāčplēša dienai veltīto pasākumu nedēļa

LV portāls06.11.2017

Ar brīvības cīnītājiem veltītu piemiņas ugunskuru un akciju “Uzdāvini lentīti” sākusies nedēļa, kas veltīta Latvijas valsts armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Rīgā svētku nedēļa sākās ar Latvijas brīvības cīnītājiem veltīta piemiņas ugunskura iedegšanu pie Latvijas Kara muzeja, kas degs līdz pat Lāčplēša dienas, 11. novembra, vakaram.

Tāpat šodien Latvijas Kara muzejā atklāta akcija "Uzdāvini lentīti", kuras laikā ikviens ir aicināts salocīt sarkanbaltsarkano lentīti sev un saviem tuviniekiem. Aizsardzības ministrija aicina iemūžināt lentīšu locīšanu un dāvināšanu fotogrāfijās vai video, lai dalītos ar tiem sociālajos tīklos ar mirkļbirku #uzdavinilentiti un kopīgi vairotu svētku noskaņu.

6. novembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00, 10. novembrī un 11. novembrī no plkst. 10.00 līdz 22.00 Latvijas Kara muzejā un laukumā pie Pulvertorņa būs skatāma arī Latvijas un sabiedroto militārās tehnikas un ekipējuma izstāde, kā arī varēs uzzināt par dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Savukārt 10. novembrī Latvijas Kara muzeju apmeklēs aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, lai piedalītos akcijā "Uzdāvini lentīti".

11. novembrī plkst. 13.00 Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, sāksies militārā parāde. Savukārt no plkst. 17.00 līdz 21.00 laukumā pie Pulvertorņa notiks koncerts, kurā piedalīsies Zemessardzes koris "Stars", Saldus akordeonistu ansamblis, kapela "Luste", Āgenskalna Valsts ģimnāzijas koris un Juris Kulakovs, grupa "Sus Dungo" un grupa "The Sudden Light".

Aizsardzības ministrija un bruņotie spēki aicina iedzīvotājus piedalīties piemiņas pasākumos un kopīgi atcerēties Brīvības cīņas un godināt kritušos karavīrus

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv