Sākas akcija „Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti”

LV portāls30.10.2017

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus iesaistīties akcijā „Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti” un atvērt savu uzņēmumu durvis darba meklētājiem ar invaliditāti.

NVA iniciatīvas mērķis ir sekmēt personu ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, kā arī mazināt stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām.

Pasākuma laikā NVA organizēs darba meklētāju ar invaliditāti viesošanos uzņēmumos un iestādēs ar darba devēju saskaņotā laikā. Darba devēji aicināti iepazīstināt darba meklētājus ar potenciālo darbavietu, kolektīvu un darba pienākumiem. Darba devējiem tā būs lieliska iespēja iepazīt un atrast vajadzīgos darbiniekus, kā arī apliecināt sevi kā sociāli atbildīgu darba devēju.

Kā norāda NVA direktore Evita Simsone, 44% NVA reģistrēto bezdarbnieku ar invaliditāti ir profesionālā izglītība, bet 10,6% – augstākā izglītība. Viņu vidū ir gan pārdevēji, pavāri, šuvēji, kurinātāji, apkopēji, sociālie darbinieki, gan augstas kvalifikācijas speciālisti – ekonomisti, juristi, skolotāji, grāmatveži, inženieri un citu profesiju pārstāvji.

Akciju "Atvērto durvju diena uzņēmumos darba meklētājiem ar invaliditāti" NVA rīko Eiropas darba devēju dienas ietvaros. Eiropas darba devēju dienu visās Eiropas Savienības dalībvalstīs organizē ES dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkls PES, lai attīstītu un stiprinātu sadarbību ar darba devējiem.

Detalizētāka informācija par akciju pieejama NVA mājaslapā vai jebkurā no 28 NVA filiālēm.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv