Paraksta Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas gala dokumentus

LV portāls25.10.2017

Noslēdzot vairāk nekā 8 gadu darbu, šodien tika parakstīti Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas gala dokumenti.

Dokumenti sastāv no demarkācijas kartes, Robežas apraksta, Robežzīmju protokola, Robežzīmju koordinātu un augstuma kataloga un Noslēguma protokola divās – latviešu un krievu – valodās.

Parakstīšana notika valstu robežu demarkācijas komisijas pēdējās jeb 33. sēdes laikā. Pēc parakstīšanas dokumenti tiks nodoti abu valstu valdībām apstiprināšanai, un pēc savstarpējas notu apmaiņas Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas process būs pabeigts.

Kā I. Mangule stāstīja LTV raidījumam "Rīta panorāma", robežu demarkācija nozīmē to iezīmēšanu dabā. Demarkācijas kartes mērogs ir 1:10 000, tādējādi robežas nosakot patiešām precīzi. Darba gaitā norisinājās arī praktisks process, kad robežas tika marķētas dabā ar robežas zīmēm. To paveica jau pērn, taču, lai procesu pabeigtu līdz galam, nepieciešama demarkācijas dokumentu parakstīšana un apstiprināšana valdībā.

Līdz ar demarkācijas procesa pabeigšanu lielākais ieguvums būs tāds, ka vairs nebūs šaubu, kur atrodas Latvijas–Krievijas robeža. Uz robežas ir uzstādīts arī žogs, tādējādi ierobežojot arī nelegālo imigrāciju.

Latvijas un Krievijas kopīgā demarkācijas komisija tika izveidota saskaņā ar Latvijas un Krievijas līguma par abu valstu robežu 5. pantu. Demarkācijas komisijas pirmā sēde norisinājās 2009. gada 23. septembrī Daugavpilī.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv