Ap 500 cilvēku protestē pret pāreju uz mācībām latviešu valodā

LV portāls23.10.2017

Šodien pie Izglītības un zinātnes ministrijas ēkas norisinājās protesta akcija, uz kuru sanākušie iestājās pret ieceri īstenot pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Mītiņš pulcēja aptuveni 500 cilvēku, kas bija piecas reizes vairāk, nekā plānots. Neskatoties uz to, ka šodien sācies skolēnu brīvlaiks, uz protesta akciju pārsvarā bija sanākuši vidēja un vecāka gadagājuma cilvēki.

Vairākas prokrieviskās organizācijas ar atklātu vēstuli bija vērsušās pie Ministru prezidenta Māra Kučinska, paužot neapmierinātību ar viņa atbalstu idejai par pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolās.

Pēc šo organizāciju domām, tādējādi tiks izjaukts šis trauslais miers, kā arī, viņuprāt, nav saprotams lēmums pakļauties Nacionālās apvienības radikāļu šantāžai un atbalstīt vienu no haotiskajām reformām. Organizācijas savā vēstulē paudušas viedokli, ka gadījumā, ja notiks pāreja tikai uz latviešu valodu, mazākumtautību skolām tiks nodarīts nelabojams kaitējums – skolēniem būs vēl sarežģītāk apgūt mācību vielu un sekmes vēl vairāk pasliktināsies salīdzinājumā ar latviešu skolām, kur apmācība joprojām tiek organizēta vienīgi dzimtajā valodā.

Organizācijas premjeram pieprasa, lai valdība papildina normatīvos aktus ar noteikumiem par garantētām iespējām izmantot krievu un citas mazākumvalodas mācību gaitā vispārizglītojošos priekšmetos.

Sīkāk par pāreju uz mācībām latviešu valodā LV portāls rakstīja publikācijā "Pārmaiņas mazākumtautību izglītībā. Kādas tās būs?".

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv