Atklāts restaurētais Brīvības piemineklis

LV portāls19.10.2017

Šodien tika atklāts restaurētais Brīvības piemineklis, kura atjaunošanas darbi norisinājās no augusta. Pasākumā piedalījās Rīgas domes vadība, valsts augstākās amatpersonas, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un ārvalstu vēstnieki.

Pirms darbu veikšanas fotogrāfijās tika dokumentēts objekta stāvoklis pirms aprūpes – restaurācijas, kā arī apsekots pieminekļa tehniskais stāvoklis, izvērtējot, kartējot un identificējot bojājumus un precizējot plānotos aprūpes darbus.

Brīvības pieminekļa apkopes gaitā tika spodrinātas pieminekļa zvaigznes, atjaunots aizsargpārklājums, veikti iekšdarbi, kā arī virkne citu darbu.
v Jāatzīmē, ka pirms gada pie Brīvības pieminekļa tika novietotas trīs no bronzas veidotas plāksnes. Tās tika iestrādātas asfalta segumā, kur četrās valodās – latviešu, angļu, krievu un vācu – izvietota informācija par pieminekļa autoriem, izveidošanas gadu, kā arī informācija par to, ka Brīvības piemineklis celts par tautas ziedojumiem.

Restaurācijas darbus veica SIA “Global Project”, un restaurācijas speciālisti bija Sarmīte Gaismiņa, Ivo Graudums, Edgars Janočko un Kaspars Burvis. Darbu izmaksas sasniedza gandrīz 190 000 eiro, ko valdība Kultūras ministrijai piešķīra no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Piešķirtie līdzekļi bija paredzēti pieminekļa Brīvības tēla virsmas restaurācijai, zvaigžņu virsmas attīrīšanai un zeltīšanai, obeliska akmens apšuvuma attīrīšanai, bojāto šuvju nomaiņai un akmens virsmas attīrīšanai. Tāpat līdzekļi bija domāti pieminekļa iekštelpu uzejas kāpņu un pagrabtelpas remontdarbiem, pieminekļa tehniskā stāvokļa izpētei un citiem darbiem.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv