Rīgā atklāts monumentālais Latvijas karoga masts uz AB dambja

LV portāls18.10.2017

Latvijas karogu teju mājas augstumā uz AB dambja, iespējams, ir pamanījis ikviens, kurš pēdējā laikā mērojis ceļu gar Daugavu. Šodien norisinājās šī iespaidīgā karoga masta atklāšanas pasākums.

Monumentālais Latvijas karoga masts tapis kā veltījums Latvijas valsts simtgadei. Masts ir 60 metrus augsts, savukārt paša karoga izmēri ir 20x10 metri, kas ir tik iespaidīgi, ka to var redzēt gan no abiem Daugavas krastiem, gan vēl tālākām vietām.

Karoga masta atklāšanas pasākumā piedalījās arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kas savā uzrunā klātesošajiem īpaši izcēla karoga krāsu nozīmi: "Latvijas karogā esošā sarkanā krāsa heraldikā nozīmē drosmi, cīņu un varonību, bet baltā – cēlumu un atklātību, teica I. Mūrniece, uzsverot, ka mūsu valsts karoga karmīnsarkano toni pasaulē dēvējam par Latvijas sarkano, jo tam līdzīga nav nekur citur."

Karoga mastu projektējusi biedrība "Latvijas karogs", un tā īstenošana ilga vairāk nekā trīs gadus. Šajā laikā pēc iedzīvotāju balsojuma tika izvēlēta atbilstošākā karoga masta atrašanās vieta, veikti grunts izpētes darbi, izstrādāts un saskaņots projekts, kā arī īstenoti karoga masta celtniecības un montāžas darbi.

Karoga masta projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja būvniecības uzņēmumi SIA "Arhis", SIA "ARS Būve", SIA "Reck" un SIA "Monolīts SAG".

"Latvijas karogs" ir unikāls ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karoga mastus gan Rīgā, gan Latvijas novados. Monumentālie Latvijas karoga masti ir jau izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos, savukārt to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā.

Par karoga vēsturi iespējams uzzināt interesantā Saeimas sagatavotā videoo LV portālā!

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv