Rīgas Tehniskajai universitātei – 155!

LV portāls10.10.2017

Rīgas Tehniskā universitāte svin 155 gadu jubileju. Universitātes dzimšanas diena ir 14. oktobrī, bet ar dažādiem pasākumiem to sāk svinēt jau šodien, 10. oktobrī!

Šodien, 10. oktobrī, norisināsies vēstures diena, kuras laikā tiks atklāta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vēstures muzeja ekspozīcijas zāle un grāmatas “Augstākās tehniskās izglītības vēsture Latvijā” 5. sējums. Par mūža ieguldījumu RTU un ķīmijas vēstures izpētē tiks sveikts viens no grāmatas autoriem – Ilgvars Grosvalds, kurš šogad svin 90 gadu jubileju.

Tāpat šodien paredzēta arī RTU 155. gadadienai veltīta 58. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas “Inženierzinātņu un augstskolu vēsture” sēde.

14. oktobrī sāksies svētku dienas pasākumu programma, kas tiks atklāta ar svinīgo RTU Senāta sēdi, pēc kuras notiks starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēde. Tajā svinīgi tiks piešķirti goda nosaukumi “RTU Gada zinātnieks 2017”, “RTU Gada jaunais zinātnieks 2017” un “RTU Gada jaunā zinātniece 2017”.

Pirmo reizi universitātes vēsturē tiks arī pasniegta “RTU Gada balva valorizācijā”. Konkurss iedibināts, lai izvērtētu RTU aktivitātes valorizācijā – universitātē radīto produktu komercializācijā un lietišķo pētījumu rezultātu popularizēšanā, patentēšanā, ieviešanā un pielietošanā jaunu uzņēmumu dibināšanai.

14. oktobra vakarā gaidāms arī svinīgais jubilejas sarīkojums un balle.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv