Saeimā iesniedz portfeli ar informāciju par ceļu stāvokli

LV portāls09.10.2017

Biedrība „Latvijas Ceļu būvētājs” šodien parlamentā nogādāja vēsturisku portfeli ar dokumentāciju par valsts autoceļu un tiltu stāvokli, ko iesniedza Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei.

Portfelī uz Saeimu tika nogādāti saraksti ar rezumējumu par to, kā koalīcijas deputātiem veicies ar atbalstu ceļiem un tiltiem, par kuriem pirms gada „Latvijas Ceļu būvētājs” (LCB) lūdza viņus uzņemties „krustvecāku” pienākumus, vēstule Saeimas priekšsēdētājai un koalīcijas frakciju vadītājiem ar priekšlikumiem, kā uzlabot situāciju ceļu būvē, kā arī materiāli, kas skaidro situāciju.

„Ceļu nozare ir nacionāla mēroga jautājums, tās problēmu risināšanā ir ieinteresēts ikviens no mums. Pozitīvi, ka valdības piedāvātajā 2018. gada valsts budžeta projektā šai nozarei plānots papildu finansējums 25 miljonu eiro apmērā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar biedrības valdes priekšsēdētāju Andri Bērziņu, lai uzklausītu ceļu būves profesionāļu viedokli un priekšlikumus nozares attīstībai.

A. Bērziņš gan iepriekš izteicies, ka finansējums tomēr vēl joprojām ir pārāk niecīgs un nenodrošinās ceļu sabrukuma apturēšanu. Ceļu būves nozare ir pirmā un vienīgā Latvijā, kura visu septiņiem gadiem paredzēto Eiropas naudu būs apguvusi jau 2018. gadā.

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas informāciju nākamgad ceļu nozarei plānots finansējuma pieaugums 25 miljonu eiro, bet aiznākamgad 30 miljonu eiro apmērā, kas nozīmē par aptuveni 300 kilometriem vairāk sakārtotu vietējas un reģionālas nozīmes ceļu ik gadu.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv