Sāk kampaņu mātes piena bankas izveidei

LV portāls04.10.2017

Latvijā pirmoreiz aizsākta kampaņa „Dod spēku vismazākajam!”, ar kuras palīdzību centīsies izveidot mātes piena banku.

Latvijā vairāk nekā 6% bērnu piedzimst priekšlaicīgi, un viņiem mātes piens ir labākais uzturs. Tomēr ne visām mātēm ir savs piens.

Gandrīz visur Eiropā darbojas mātes piena bankas, kur ar krūti barojošās māmiņas var ziedot savu pienu. Taču Latvija un Rumānija ir vienīgās valstis Eiropā, kur šādas bankas vēl nav izveidotas.

Mātes piena bankas izveide ir apjomīgs projekts, ko paredzēts īstenot vairāku gadu laikā. Tā kopējās izmaksas būs aptuveni 61 000 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Ar ziedojumiem, kas būs veikti līdz gada beigām, būs iespējams ielikt projekta pamatus jeb spert pirmo soli projekta īstenošanā, iegādājoties vienu no vissvarīgākajām ierīcēm – mātes piena analizatoru, kura izmaksas lēšamas ap 27 000 eiro. Ja tiks ziedots lielāks apjoms līdzekļu, tas ļaus iegādāties arī speciālus ledusskapjus donoru piena saldēšanai.

Latvijā pirmās mātes piena bankas izveidi var atbalstīt, iegādājoties „Aptamil” piena maisījumus ar akcijas uzlīmi „Rimi” veikalos, zvanot uz Bērnu slimnīcas fonda ziedojumu tālruni 9000 6988 vai ziedojot fonda mājaslapā, kā arī ziedojot lielveikalos „Rimi” un „Supernetto”.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv