Šonedēļ sniegs bezmaksas konsultācijas e-pakalpojumu izmantošanā

LV portāls02.10.2017

Šonedēļ norisinās ikgadējā akcija „Dienas bez rindām”, kas kļuvusi jau par tradīciju. Tās mērķis – mudināt sabiedrību izmēģināt lietot e-pakalpojumus.

Visbiežāk cilvēki izmanto tādus tiešsaistes pakalpojumus, kuros iespējams lūgt visus ar bērnu piedzimšanu saistītos pabalstus, kam seko pakalpojumi, kur iespējams pārbaudīt, vai darba devējs godprātīgi veic nodokļu nomaksu. Tāpat cilvēki e-vidē pārbauda personas datus, kā arī izmanto iespēju pieteikties personu apliecinošu dokumentu saņemšanai.

Taču kopumā valstī ir pieejami aptuveni 500 dažādi e-pakalpojumi. Nereti cilvēkiem ir bail vai nav izpratnes, kā izmantot šos un arī citus pakalpojumus, tādēļ laikā no 2. līdz 6. oktobrim valsts vai pašvaldību iestāžu konsultanti būs palīgs ikvienam interesentam, lai jau nākamreiz visu varētu paveikt patstāvīgi un bez bažām.

Kopumā akcijas laikā pakalpojumus sniegs 119 klientu apkalpošanas vietās 17 valsts iestādēs visā Latvijā, kā arī 80 pašvaldību iestādēs Latvijas reģionos. Pilns akcijas dalībnieku saraksts pieejams VARAM mājaslapā.

Šodien norisinājās atklāšanas pasākums, kurā īpaši tika uzsvērta paaudžu sadarbības nozīme e‑pakalpojumu lietošanas apgūšanā, tāpēc tā laikā seniori un jaunieši no radošās apvienības "Trepe" izmēģinās daudzveidīgus e-pakalpojumus gan patstāvīgi, gan kopā. Ne velti kā viens no pasākuma vadmotīviem izvēlēts "E-pakalpojumi vieno".

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv