Latvijas Radio valdes priekšsēdētājas amatā apstiprināta Una Klapkalne

LV portāls02.10.2017

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome Latvijas Radio valdes priekšsēdētājas amatā apstiprinājusi Unu Klapkalni, bet valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatā – Mārīti Tukišu.

Konkursam uz Latvijas Radio (LR) abu valdes locekļu amatiem bija pieteikušies 30 pretendenti. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums gan par U. Klapkalnes, gan M. Tukišas iecelšanu amatā LR valdē bija vienbalsīgs. Viņas amatā apstiprinātas uz turpmākajiem pieciem gadiem.

Pēc savas iecelšanas amatā jaunā LR valdes priekšsēdētāja žurnālistiem sacīja, ka, viņasprāt, jebkura uzņēmuma vadības maiņa nozīmē automātiskas pārmaiņas un ne vienmēr tās darbiniekiem ir patīkamas. "Šis uzņēmums ir vēsturisks, tas ir ļoti svarīgs Latvijas valstij, un tajā strādāt ir ļoti liela atbildība. Uzticības kredīts ir ļoti augsts, un mēs centīsimies to attaisnot".

NEPLP kā galvenos uzdevumus jaunajai valdei izvirzījusi darbu pie 2018. gada sabiedriskā pasūtījuma un budžeta izstrādes, jaunas atalgojuma sistēmas izveidi, LR stratēģijas izstrādi, strukturālo reformu īstenošanu LR, kā arī sadarbības principu ar trešajām pusēm izstrādi, piesaistot finansējumu satura veidošanai.

Darbu jaunā LR valde sāks otrdien, 3. oktobrī.

Medijos jau iepriekš ziņots, ka 28. septembrī NEPLP izteica neuzticību LR valdes loceklei Sigitai Roķei. Konkursu uz Roķes ieņemto LR valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumus plānots izsludināt tuvāko divu nedēļu laikā.

Savukārt Sigita Roķe līdz ar viņas atstādināšanu pauda neizpratni par NEPLP un atsevišķu tās locekļu darbībām, kuru mērķis acīmredzami ir būtiski kavēt sabiedriskā medija darbu un attīstību, kā arī diskreditēt tā darbiniekus publiskajā telpā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv