Zinātnieku naktī iepazīsti sevi un inovācijas!

LV portāls29.09.2017

Šodien, 29. septembrī, Zinātnieku nakts! Tā norisināsies 11 Latvijas pilsētās – Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī – laikā no plkst. 18.00 līdz 23.00. Gada tēma – inovācijas.

Interesentiem būs iespēja apmeklēt augstskolas, zinātniskos institūtus, muzejus un citas iestādes, kopumā vairāk nekā 50 norises vietas.

Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja doties ekskursijās uz laboratorijām, piedalīties eksperimentos un pētnieciskajās darbnīcās, iesaistīties diskusijās ar zinātniekiem, kā arī iepazīt dažādas inovatīvas tehnoloģijas.

Latvijas Universitāte (LU) par savu pasākumu galveno tematu izvēlējusies sajūtas, piedāvājot apmeklēt 24 sajūtu zinātnes stacijas. Apmeklētāji tajās varēs iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties zinātniskos eksperimentos un uz brīdi izjust zinātnieka ikdienu. Pirmo reizi LU organizētajos Zinātnieku nakts pasākumos piedalīsies arī Psihofizioloģisko procesu izpētes laboratorija, kur varēs piedalīties precizitātes un reakcijas testā, uzmanības treniņā un nolasīt savu patieso iekšējo emocionālo stāvokli, kā arī virtuālā braucienā ar automašīnu piedzīvojot dažādus šķēršļus.

Savukārt LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā norisināsies pētnieces Intas Mieriņas populārzinātniskā lekcija, kas būs veltīta aktuālajiem migrācijas jautājumiem.

Rīgas Tehniskajā universitātē varēs iepazīties ar dažādām inovatīvām tehnoloģijām, piemēram, robotiem un droniem un 3D pildspalvām.

Rīgas Stradiņa universitātē būs iespēja iemēģināt roku uz 3D zobārstniecības iekārtām, piedalīties pasākumā "Cilvēka anatomijas demonstrējumi".

Savukārt Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejā interesenti varēs izmēģināt hidraulisko sistēmu spēku.

Tāpat Zinātnieku naktī savas durvis vērs arī Nacionālais un LU Botāniskais dārzs.

Zinātnieku nakts ir Eiropas mēroga pasākums, kas veltīts populārzinātnei un saistošai zināšanu ieguvei. Tā notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, un tajā piedalās vairāk nekā 30 valstis un vairāk nekā 300 pilsētas.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv