Valsts prezidents pasniedz Cildinājuma rakstu Kristapam Keggi

LV portāls25.09.2017

Šodien Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza Cildinājuma rakstu pasaulē atzītajam latviešu ķirurgam ortopēdam Kristapam Keggi.

Valsts prezidents izteica pateicību par profesora nesavtīgo atbalstu Latvijas ārstu un māsu profesionālajā izaugsmē.

Raimonds Vējonis tikšanās laikā sacīja: “Profesor, Jūs visu savu dzīvi ar augsti paceltu galvu esat nesis savā sirdī latvietību. Pirms gandrīz trīsdesmit gadiem kopā ar kolēģiem Jūs uzdrīkstējāties atvest visas pasaules latviešu ārstus atkal mājās. Latvijas medicīnai tika dota unikāla iespēja smelties ārzemēs dzīvojošo tautiešu pieredzi, zināšanas un saņemt arī finansiālu atbalstu. Augstu novērtēju, ka arī šodien aktīvi atbalstāt gan Latvijas ārstniecības iestādes, gan Latvijas jaunos un jau diplomētos mediķus.”

Cildinājuma rakstu Valsts prezidents pasniedz pēc savas iniciatīvas gan par atsevišķu nozīmīgu darbu, gan par ilggadēju ieguldījumu Latvijas valsts un sabiedrības labā. Kristaps Keggi ir dzimis 1934. gada 9. augustā Rīgā, bet kopš desmit gadu vecuma dzīvo ārzemēs. 15 gadu vecumā nokļuva ASV. Izglītību ieguvis Jeila Universitātē, kur pēc tam sācis arī strādāt. Kā profesors ortopēdiskajā ķirurģijā pētījis lielo locītavu endoprotezēšanu, mugurkaula slimības, brūču ārstēšanu. Publicējis vairāk nekā 30 zinātniskus rakstus. Piedalījies Vjetnamas karā kā kara ārsts. Kopš 1980. gadu beigām regulāri arī apmeklējis Latviju, kur veicis paraugoperācijas, vadījis seminārus un lasījis lekcijas. Saņēmis Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru.

Ir LZA Goda loceklis, Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes Goda doktors, mecenāts medicīnā, izglītībā, sportā un kultūrā.

Kristaps Keggi ir Luda Bērziņa balvas dibinātājs un galvenais mecenāts. Laika periodā no 1994. gada līdz pat 2013. gada septembrim balva ik gadu tikusi pasniegta kultūras un izglītības darbinieku radošā konkursa uzvarētājiem.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv