Latvija – spējīgākā reformatore starp OECD dalībvalstīm!

LV portāls15.09.2017

Nācis klajā pirmais Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pārskats par Latvijas ekonomiku, un Latvija šogad bijusi spējīgākā reformatore organizācijā.

OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurijs, kas šodien darba vizītē uzturas Latvijā, prezentējot pārskata rezultātus, norādīja, ka Latvijas ekonomika veiksmīgi attīstās – budžets ir sabalansēts, valsts parāds pret iekšzemes kopproduktu (IKP) ir aptuveni 40% apmērā, kamēr OECD vidēji tas ir 100%. Arī privātā sektora parāds nav liels, finanšu tirgu pārliecība ir augsta, bezdarbs sarūk. Vienlaikus viņš atzinīgi novērtēja Latvijas centienus palielināt nodokļu ieņēmumus, kā arī pieņemto nodokļu politikas reformu. Tāpat OECD paaugstinājusi Latvijas IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 4,3%.

Tomēr OECD ģenerālsekretārs atzīmēja arī to, ka Latvijai joprojām ir spēcīgi izaicinājumi, piemēram, produktivitāte ir salīdzinoši zema, darbaspēka prasmes neatbilst tirgus pieprasījumam, kā arī trūkst inovāciju. Latvijā šajās jomās nepieciešams būtisks progress. Jātiecas uz to, lai eksporta preces būtu ar augstāku pievienoto vērtību un ražotas, izmantojot dabīgos resursus. Tāpat jāuzlabo veselības pakalpojumu, mājokļu un darbavietu pieejamība.

KOMENTĀRI
1
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv