LSP jaunais priekšsēdētājs ir Auces novada domes mērs Kaminskis

LV portāls18.08.2017

Šodien norisinājās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 28. kongress, kuras ietvaros notika LSP priekšsēdētāja vēlēšanas. Šajā amatā tika ievēlēts Auces novada domes mērs Gints Kaminskis.

Gints Kaminskis LPS priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts vienbalsīgi ar 172 balsīm „par”, nomainot līdzšinējo savienības priekšsēdētāju Andri Jaunsleini, kurš LSP vadīja kopš 1994.gada.

Ziņu aģentūrai LETA jaunais LPS vadītājs LETA atzina, ka viņam patlaban nav padomā radikālas pārmaiņas LPS darbībā, taču viņš darīs visu iespējamo, lai pašvaldības tiktu aktīvi iesaistītas ar to darbu saistīto likumu un valdības lēmumu izstrādāšanā un pieņemšanā.

Gints Kaminskis Auces novada domes priekšsēdētāja amatā bija kopš 2001.gada, ko atstās, ieņemot jauno LSP priekšsēdētāja amatu, taču viņš saglabās deputāta mandātu. LPS statūti nosaka, ka par tās priekšsēdi var tikt ievēlēts Latvijas pilsonis, kas ievēlēts par pašvaldības deputātu pašreizējā vai iepriekšējā sasaukumā. Vienlaikus priekšsēža amats ir algots un drīkst būt viņa vienīgais algotais amats. LPS priekšsēdētāja alga ir vienāda ar Rīgas mēram noteikto algu.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv