Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstules diviem vēstniekiem

LV portāls17.08.2017

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien pasniedza akreditācijas vēstules Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Krievijas Federācijā Mārim Riekstiņam un Latvijas Republikas ārkārtējai un pilnvarotajai vēstniecei Apvienotajos Arābu Emirātos Astrai Kurmei.

No 2007. gada līdz 2010. gadam M. Riekstiņš bija Latvijas ārlietu ministrs. Kopš 2015. gada septembra M. Riekstiņš Ārlietu ministrijā pildīja vēstnieka ģenerālinspektora pienākumus.

Viņš saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni komandiera pakāpē (III šķira) un Atzinības krustu lielvirsnieka pakāpē (II šķira), kā arī vairāku citu valstu augstākos apbalvojumus.

Māris Riekstiņš amatā nomainīs Astru Kurmi, kura bija vēstniece Krievijā kopš 2013. gada.

Savukārt Astra Kurme turpmāk būs vēstniece Apvienotajos Arābu Emirātos.

A. Kurme strādājusi Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā un Latvijas vēstniecībā Beļģijā. No 2006. līdz 2011. gadam bijusi Latvijas vēstniece Itālijā, pastāvīgā pārstāve ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā, kā arī nerezidējošā vēstniece Maltā, Sanmarīno un Albānijā. No 2013. gada A. Kurme bija Latvijas vēstniece Krievijā.

A. Kurme ir apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni par ieguldījumu Latvijas diplomātisko attiecību veicināšanā un attīstībā, kā arī ir saņēmusi Itālijas Republikas apbalvojumu – ordeni Ordine della Stella d’Italia un Nīderlandes Karalistes apbalvojumu – ordeni Order of Orange-Nassau.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv