LNO sezonu sāks ar jauniem krēsliem

LV portāls16.08.2017

Šodien Latvijas Nacionālajā operā (LNO) tika prezentēti restaurētie partera daļas krēsli. Tādējādi jauno sezonu LNO iesāks ar 356 jauniem krēsliem.

Esošie krēsli Latvijas Nacionālajā operā tika uzstādīti 1995. gadā, un tie izgatavoti no dižskābarža koksnes pēc Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja fondu 19. gadsimta eklektikas mēbeļu parauga. Krēsli nav zaudējuši estētisko vērtību, jo ir ļoti kvalitatīvi izgatavoti, tomēr 20 gadu lietošanas laikā krēsliem bija izļodzījušās konstrukcijas, daļēji nodilis koka apdares slānis, atsevišķās vietās zudušas dekoratīvās detaļas. Krēslu restaurācija ļāvusi saglabāt operas reprezentablo, stilistiski vienoto 19. gadsimta beigu interjeru, kā arī ir liecība lieliskajām Latvijas amatnieku prasmēm.

Krēslus pēc SIA “Rīgas nami” pasūtījuma restaurēja SIA “Rīgas krēslu fabrika”. Kopumā līdz 2017. gada 15. decembrim paredzēts restaurēt 991 krēslu.

Līdz ar krēslu restaurācijas darbiem Latvijas Nacionālajā operā notiek kases telpu pārbūve, liftu nomaiņa, kā arī šā gada augustā paredzēts sākt fasādes bojāto vietu remontdarbus.

KOMENTĀRI
1
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv