Skaidros velosipēdistu apbraukšanas intervāla ievērošanu

LV portāls10.08.2017

Šodien Rīgas ielās norisināsies sociāls eksperiments, kura mērķis ir noskaidrot, vai autovadītāji ievēro pietiekami lielu intervālu, lai apbrauktu velosipēdistus.

Eksperimentā piedalīsies dažādas sagatavotības velobraucēji, lai atgādinātu, ka, cienot vienam otru, satiksme ir drošāka.

Eksperiments ir daļa no Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) īstenotās kampaņas "Par labām attiecībām", pievēršot pastiprinātu uzmanību velosipēdistiem kā nopietniem satiksmes dalībniekiem. CSDD kampaņas nerakstītais likums norāda, ka autovadītājam velosipēdists pilsētas vidē ir jāapbrauc, ievērojot apmēram viena metra intervālu. Bet ārpus pilsētas, palielinoties braukšanas ātrumam, šim intervālam ir jābūt vismaz divi metri. Ja šis likums netiek ievērots, tad sekas var būt traģiskas.

CSDD apkopotā statistika liecina – lai gan šogad par gandrīz 20% samazinājies ceļu satiksmes negadījumos ievainoto velosipēdistu skaits, bojā gājuši jau septiņi velobraucēji.

Velosipēdistu apbraukšanas intervāla ievērošana ir tikai viens no CSDD kampaņas nerakstītajiem likumiem. Pavisam kopā tie ir desmit, kurus ievērojot uzlabotos satiksmes drošība un tās dalībnieku attiecības.

Vairāk par CSDD kampaņu var uzzināt kampaņas mājaslapāā, kā arī LV portāla aprakstā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv