LU un Eiropas Investīciju banka paraksta līgumu par 30 miljonu eiro finansējumu

LV portāls20.07.2017

Šodien, 20.jūlijā, Latvijas Universitāte (LU) un Eiropas Investīciju banka (EIB) parakstīja līgumu par 30 miljonu eiro finansējumu stratēģiskas nozīmes projektam – Akadēmiskā centra otrā posma attīstībai Torņakalnā.

Līgumu parakstīja LU rektors Indriķis Muižnieks un EIB publiskā sektora aizdevumu operāciju nodaļas vadītājs Baltijas valstīs un Ziemeļeiropā Rafals Ribackis.

Tādējādi šis kļūst par pirmo stratēģisko investīciju projektu Latvijā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera plāna ietvaros, par kuru parakstīts ieguldījumu līgums.

Akadēmiskā centra otrā posma projektu īstenošanai nepieciešami 90 miljoni eiro. Projektēšanu, būvniecību un ēku aprīkošanu paredzēts īstenot laika posmā līdz 2021. gadam, piesaistot līdzekļus gan no ES struktūrfondiem, gan no investīciju bankām, gan no Latvijas valsts budžeta, gan no LU ieņēmumiem.

EIB un Ziemeļvalstu Investīciju bankas speciālisti 2016. un 2017.gadā veica LU Akadēmiskā centra attīstības programmas sociālekonomisko ieguvumu izvērtējumu un secināja, ka tas atbilst Eiropas Stratēģisko investīciju programmas nosacījumiem. LU Senāts šī gada 3.jūlijā lēma atbalstīt Eiropas publisko finanšu institūciju ilgtermiņa kredītresursu piesaisti.

Žana Kloda Junkera plāns ir EK un EIB kopīgi īstenota iniciatīva, lai palielinātu investīciju līmeni, atbalstītu inovācijas, stimulētu izaugsmi un radītu jaunas darbavietas visā ES. Plāna ietvaros līdz šim piesaistīti vairāk nekā 200 miljardi eiro jaunu investīciju, tajā skaitā arī daudziem uzņēmumiem Latvijā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv