Ar asprātīgām ceļa zīmēm cels kultūras līmeni satiksmē

LV portāls19.07.2017

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) šodien Rīgas Motormuzejā iepazīstināja ar reklāmas kampaņu, ar kuras palīdzību centīsies celt kultūras līmeni ceļu satiksmē.

Bieži dažādu ceļu satiksmes negadījumu iemesls ir satiksmes dalībnieku paviršas savstarpējās attiecības un nerēķināšanās ar citiem. Pētījumā noskaidrots, ka novēlota pagrieziena rādītāja ieslēgšana vai tā nelietošana, haotiska joslu mainīšana un pārāk lēna braukšana kreisajā joslā ir manevri, ko autovadītāji atzinuši par kaitinošākajiem. Tādēļ prezentācijas pasākumā CSDD iepazīstināja ar desmit nerakstītiem ceļu satiksmes likumiem.

Svinīgajā ceļa zīmju atklāšanā piedalījās satiksmes ministrs Uldis Augulis, CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs, kā arī virkne sabiedrībā pazīstamu cilvēku. Pasākumā katrai ceļa zīmei tika piešķirts aizbildnis, kurš sīkāk iepazīstināja ar ceļa zīmes būtību.

Jāatzīmē, ka šodien prezentētās ceļa zīmes uz Latvijas ceļiem nebūs atrodamas, bet ar tām varēs iepazīties Rīgas Motormuzejā, kā arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās. Tāpat augustā publiskajā kampaņā īpaša uzmanība tiks pievērsta mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku tiesībām, piemēram, aicinot autobraucējus ievērot velosipēdistu tiesības. Turpretim septembrī akcija koncentrēsies uz autovadītāju savstarpējām attiecībām uz ceļa.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv