Ministru prezidents ar Spānijas premjeru pārrunā aktuālos jautājumus

LV portāls18.07.2017

Šodien Rīgā norisinājās Ministru prezidenta Māra Kučinska tikšanās ar Spānijas premjerministru Mariano Rahoju.

Amatpersonas pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar drošību, situāciju Eiropā, kā arī abu valstu attiecības.

Abas puses atzinīgi novērtēja faktu, ka Spānija ir viena no tām valstīm, kuras bruņotie spēki veido Ādažos izmitināto NATO bataljonu.

Tāpat M. Kučinskis augsto Spānijas viesi iepazīstināja ar Latvijā īstenoto reformu gaitu, īpaši akcentējot nodokļu reformu, ar kuru saistītie likumprojekti šobrīd ir nodoti izskatīšanai Saeimā, kā arī apsprieda „Rail Baltica” projektu, uzsverot tā nozīmi Eiropā.

Sarunas laikā tika arī skarts jautājums par enerģētikas tirgus attīstību. Tika uzsvērts, ka Baltijas valstis daudz paveikušas, lai integrētos ES enerģētikas infrastruktūrā. Vienlaikus nepieciešama visu iesaistīto partneru politiskā griba un ES atbalsts, tostarp finansiālais, lai spertu nākamos soļus – nodrošinātu Baltijas elektrības sistēmu desinhronizāciju attiecībā pret Krieviju un izveidotu vienotu Baltijas gāzes tirgu.

Tikšanās noslēgumā Spānijas premjerministrs tika informēts par pasākumiem, kas saistīti ar Latvijas simtgades sagaidīšanu. Svinības apmeklēt ir aicināts arī Spānijas karalis Felipe VI. Savukārt Spānijas premjerministrs M. Rahojs uzaicināja Latvijas Ministru prezidentu vizītē Spānijā nākamā gada sākumā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv