Latvija un Azerbaidžāna nodibina stratēģisko partnerību

LV portāls17.07.2017

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien tikās ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu. Prezidenti pārrunāja valstu divpusējo attiecību attīstību un parakstīja kopīgu deklarāciju

Tikšanās laikā Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis norādīja, ka Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecības kļūst ciešākas, kas dod iespējas sākt jaunus ekonomiskās sadarbības projektus. Valsts prezidents atzina, ka šis gads ir ļoti intensīvs abu valstu divpusējās attiecībās, jo ir notikusi vizīšu apmaiņa un cieša sadarbība dažādos valsts pārvaldes un pašvaldību līmeņos. Latvija ar savu izdevīgo ģeogrāfisko izvietojumu vēlas stiprināt sadarbību ar Azerbaidžānu transporta jomā, īpaši Ziemeļu–Dienvidu transporta koridora ietvaros, kā arī veicināt Latvijas pārtikas produktu eksportu uz Azerbaidžānu. "Redzam potenciālu attīstīt sadarbību izglītības un zinātnes, IT, farmācijas un būvniecības nozarēs. Mēs esam ļoti ieinteresēti regulāras aviosatiksmes izveidošanā starp Latviju un Azerbaidžānu, kas sekmēs biznesa kontaktus un būs labs atbalsts tūrisma nozarei," teica Valsts prezidents. Tāpat Valsts prezidents atzina, ka Azerbaidžāna ir nozīmīgs ES partneris enerģētikas un transporta jomā, un novērtēja Azerbaidžānas lomu Dienvidu gāzes koridora projektā, kas ir būtisks ieguldījums, diversificējot enerģijas piegādes Eiropas Savienībai. Latvija atbalsta drīzu ES un Azerbaidžānas sadarbības līguma noslēgšanu. Savukārt novembrī gaidāmais ES Austrumu partnerības samits būs laba iespēja rast abpusēji izdevīgus tālākas sadarbības virzienus.

Valstu prezidenti parakstīja kopējo deklarāciju par stratēģiskās partnerības nodibināšanu starp Latviju un Azerbaidžānu, kā arī sadarbības līgumus izglītības, transporta un būvniecības uzraudzības jomā. Raimonds Vējonis uzsvēra, ka šodien parakstītā kopējā deklarācija sniegs jaunas iespējas divpusējo attiecību padziļināšanā. Vizītes ietvaros notiekošais Biznesa forums un jūnijā notikusī starpvaldību komisijas sēde ļauj cerēt uz jauniem ekonomiskās sadarbības projektiem un savstarpējās tirdzniecības pieaugumu.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv