Pikets pie Ģenerālprokuratūras saistībā ar „oligarhu sarunām”

LV portāls13.07.2017

Šorīt partijas „Progresīvie” rīkotajā piketā pie Ģenerālprokuratūras piedalījās aptuveni 150 dalībnieki, kuri pieprasīja ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos saistībā ar „oligarhu sarunām” un to izmeklēšanu.

Pēc partijas domām, šobrīd ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers rada iespaidu, ka Ģenerālprokuratūra ir darbojusies drīzāk valsts izzadzēju, nevis sabiedrības interesēs, tādēļ viņam ir jāuzņemas personiska atbildība un nekavējoties jāatkāpjas no amata, ļaujot prokuratūrai atsākt izmeklēšanas procesu ar jaunu iestādes vadītāju priekšgalā.

Pikets noritēja aptuveni stundu, un tas beidzās mierīgi. Pēc piketa akcijas rīkotāju pārstāvis aiznesa uz Ģenerālprokuratūru stilizētu iesniegumu par Ē. Kalnmeiera atkāpšanos, uz kura nepieciešams "vien ģenerālprokurora paraksts". Piketa laikā sanākušie megafonā ģenerālprokuroram arī vēstīja, ka šī nebūs vienīgā aktivitāte, ja viņš tomēr neatkāpsies no amata.

Savukārt sešos vakarā iepretī Rīgas pilij saistībā ar publiskotajām "oligarhu sarunām" protestu rīko Jaunā konservatīvā partija, kura iebilst pret prezidenta ilgo klusēšanu saistībā ar notikušo.

Šobrīd "Rīdzenes sarunas" ir karstākais apspriestais temats. Politiķu un uzņēmēju noklausītās sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011. gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Taču Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lēma, ka šīs sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts. 

Šonedēļ LV portāls publicēja apjomīgu intervijuu divās daļās ar Ģenerālprokuratūras prokuroriem par kriminālprocesa teoriju, kā arī par to, kura amatpersona kurā brīdī par ko ir atbildīga. Secinājums: ģenerālprokuroram nav tiesību iejaukties kriminālprocesā!

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv