Atklāj kampaņu „Ceļo droši!”

LV portāls12.06.2017

Līdz pat 16. jūlijam norisināsies akcija "Ceļo droši!", kuras atklāšana norisinājās šodien starptautiskajā lidostā "Rīga".

Informatīvā akcija noritēs nozīmīgākajos transporta mezglos, ceļotājiem dodoties ārpus Latvijas: starptautiskajā lidostā "Rīga", Rīgas starptautiskajā autoostā, Rīgas pasažieru terminālī, SIA "LDz Cargo", SIA "Lux Express Latvia" un "Norma-A" (Ecolines), AS "Tallink Latvija", kā arī Rīgas sabiedriskajā transportā.

Atklāšanas pasākumā Ārlietu ministrija iepazīstināja ar "10 drošas ceļošanas baušļiem" un ieteikumiem, kas jāievēro, lai ceļojums būtu patīkams. Daži no tiem:

  • iepazīties ar Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē pieejamajiem ceļojuma brīdinājumiem;
  • pārbaudīt savas pases derīguma termiņu;
  • pārbaudīt, kur un kā var saņemt vīzu uz izvēlēto galamērķi;
  • iegādāties EVAK un ceļojuma apdrošināšanu;
  • respektēt galamērķa valsts tradīcijas.

Tāpat Ārlietu ministrija aicina lejuplādēt viedtālrunī aplikāciju "Ceļo droši", kas vienuviet un lietotājam draudzīgā veidā piedāvā ar ceļošanu saistīto Ārlietu ministrijas oficiālo informāciju un vieglas saziņas iespējas ar Konsulāro departamentu.

Joprojām ik gadu vairāki simti Latvijas valstspiederīgo ārvalstīs palikuši bez iztikas līdzekļiem vai ceļošanas dokumentiem, nonākuši slimnīcā, aizturēti vai miruši. Tāpat satraucoša tendence ir arī Latvijas valstspiederīgo iesaiste nelegālā narkotiku kontrabandā. Pagājušajā gadā muitas kontroles rezultātā narkotisko un psihotropo vielu kontrabanda tika atklāta 365 gadījumos.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv