Atklāj sociālo kampaņu „Atmet telefonu un dzīvo!”

LV portāls02.06.2017

Šodien tiek atzīmēta Starptautiskā drošas dzelzceļa šķērsošanas diena. Lai to atzīmētu, atklāta sociālā kampaņa par drošību dzelzceļa tuvumā „Atmet telefonu un dzīvo!”.

Šodien vairāk nekā 40 valstīs, tai skaitā arī Latvijā, ar dažādu izglītojošu pasākumu palīdzību tiek veicināta iedzīvotāju izpratne par dzelzceļa drošību.

Pagājušajā gadā Latvijā reģistrēti 28 negadījumi dzelzceļa satiksmē, kas notikuši galvenokārt cilvēku neuzmanības dēļ. Šī gada pirmajos piecos mēnešos vien Latvijā uz dzelzceļa notikuši 10 negadījumi, kuros traumēti 11 cilvēki, astoņi no tiem gājuši bojā. To skaitā ir arī negadījumi, kas saistīti arī ar dažādu mobilo tehnoloģiju lietošanu dzelzceļa tuvumā. Tāpēc tieši mobilo tehnoloģiju lietošana ir šī gada vadmotīvs visā pasaulē, akcentējot drošību dzelzceļa tuvumā.

Vairāk informācijas par drošību, atrodoties dzelzceļa tuvumā šeit.

Pētījumā noskaidrots, ka gandrīz 40% aptaujāto ir gadījies nokļūt riskantā situācijā, lietojot mobilās ierīces un tādējādi savlaicīgi nepamanot apdraudējumu, piemēram, šķērsli un citus satiksmes dalībniekus. Daudzi cilvēki dzīvo pēc principa – kam jānotiek, tas notiks.

Arī LV portāls aicina lasītājus būt atbildīgiem un dzelzceļa tuvumā nelietot elektroniskas ierīces, kā arī pievērst uzmanību, ja kāds cits to dara.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv