Valsts prezidents akreditē Argentīnas, Hondurasas un Vjetnamas vēstniekus

LV portāls30.05.2017

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien akreditēja trīs jaunus vēstniekus – Argentīnas, Hondurasas un Vjetnamas. Tiekoties ar katru no viņiem, tika apspriesti arī aktuālākie politiskie jautājumi.

Latvijai jau ir labi sadarbības piemēri ar Argentīnu informācijas tehnoloģiju, elektronikas, kokapstrādes un farmācijas nozarē. Sarunā ar Argentīnas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Fakundo Vilu (Facundo Vila) Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir attīstīt un paplašināt tirdzniecības sadarbību arī ar citām Latīņamerikas valstīm. R. Vējonis aicināja Argentīnas uzņēmējus izmantot Latvijas loģistikas infrastruktūru un pieredzi abu valstu ekonomisko attiecību stiprināšanā.

Tiekoties ar Hondurasas Republikas vēstnieku Roberto Očoju Madridu (Roberto Ochoa Madrid), Valsts prezidents īpaši uzsvēra Latvijas augstākās izglītības un zinātnes sadarbības iespējas un nepieciešamību veicināt abu valstu savstarpējo izpratni  un zināšanas vienai par otru.

Savukārt tikšanās laikā ar Vjetnamas Sociālistiskās Republikas vēstnieci Latvijā Zungu Duanu (Doan Thi Phuong Dung) Valsts prezidents pauda gandarījumu, ka šogad tiek svinēta 25. gadadiena kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp Latviju un Vjetnamu. Vjetnama ir Latvijas lielākais ārējās tirdzniecības partneris Dienvidaustrumāzijā. Interesi par sadarbību ar šo valsti izrādījušas arī vairākas Latvijas augstākās izglītības iestādes, tādējādi sadarbības līguma noslēgšana augstākās izglītības jomā un augstākās izglītības grādu un kvalifikāciju savstarpēja atzīšana būtu svarīgs solis abu valstu attiecību stiprināšanā.

Tikšanās beigās Valsts prezidents aicināja vēstniekus piedalīties un iesaistīties arī gaidāmajās Latvijas valsts simtgades svinībās.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv