Latvijā viesojas Azerbaidžānas parlamenta priekšsēdētājs

LV portāls29.05.2017

Šodien Latvijā divu dienu vizītē ieradies Azerbaidžānas parlamenta Milli Medžlisa priekšsēdētājs Ogtajs Asadovs un viņa vadītā delegācija.

Šodien Azerbaidžānas parlamenta priekšsēdētājs piedalījās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Viņš tikās arī ar Latvijas parlamenta priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Sarunas laikā amatpersonas atzina, ka Latvijai un Azerbaidžānai ir labs pamats sadarbības padziļināšanai tirdzniecības, transporta un loģistikas jomā.

Saeimas priekšsēdētāja tikšanās laikā sveica O. Asadovu Azerbaidžānas Republikas dibināšanas 99. gadadienā, kas tika svinēta vakar. Viņa pauda gandarījumu par labajiem parlamentārajiem kontaktiem un norādīja, ka saskata perspektīvas tālākai ekonomisko attiecību stiprināšanai. Abu parlamentu priekšsēdētāji bija vienisprātis, ka ir svarīgi pielikt pūles tirdzniecības apjomu palielināšanā. Saeimas priekšsēdētāja arī apliecināja, ka Latvija atbalsta ES un Azerbaidžānas attiecību stiprināšanu.

Ogtajam Asadovam paredzēta tikšanās arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ministru prezidentu Māri Kučinski, kā arī ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu.

Turpmākās vizītes laikā viņam paredzēts Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kā arī Rundāles pils apmeklējums.

Rīgas dome ziņo, ka saistībā ar šo vizīti galvaspilsētas iedzīvotājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem vairākās Rīgas centra ielās.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv