20. maijs – Muzeju nakts!

LV portāls19.05.2017

Muzeju nakts nu jau ir kļuvusi par tradīciju un Latvijā norisinās 13. gadu. To apmeklē tūkstošiem cilvēku, un aizvien vairāk Latvijas muzeju un citu iestāžu iesaistās šajā akcijā. Kas gaidāms Rīgā? LV portāls sniedz ieskatu!

Saeimas nams šogad piedāvā ikvienam parlamenta apmeklētājam Latvijas karogā digitāli ierakstīt savu vārdu. To varēs izdarīt ne vien pasākuma laikā, bet arī attālināti no ikvienas vietas pasaulē – mājaslapā www.musukarogs.lv. Ekspozīcijā "Mūsu Latvijas karogs" varēs aplūkot un uzzināt vairāk par mākslas performancē pērn tapušo valsts simtgadei veltīto Latvijas karogu. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja arī apskatīt parlamenta telpas, tostarp Sēžu zāli.

Muzeju naktī apmeklētājiem tiks vērtas arī Rīgas pils durvis. Te varēs apskatīt grezno Rīgas pils Svētku zāli un ielūkoties unikālajā Sūtņu akreditācijas zālē un 3. stāva anfilādē. Apmeklējuma laikā viesi varēs vairāk uzzināt par Rīgas pils vēsturi un reprezentācijas telpu izmantojumu.

No plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Zinātņu un tehnikas vēstures muzejs sadarbībā ar LU Bibliotēku aicina uz pasākumu "Laika jautājums" , kurā varēs iepazīt atšķirīgo un daudzveidīgo laika izpratni dažādās zinātņu nozarēs.

Plaša programma paredzēta arī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un tā nodaļās. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstādēs  Brīvības bulvārī 32 ikviens aicināts iepazīt laikmetu pirms savas valsts. Apmeklētāji varēs uzzināt, kā mūsu priekšteči dzīvoja 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā, kāda bija viņu ikdiena, nodarbes un amata prasmes. Pilnu pasākumu programmu LNVM nodaļās var apskatīt šeit.

Latvijas Kara muzejs šogad Muzeju naktī piedalīsies ar vadmotīvu "Aizšautais laiks". Apmeklētājiem būs iespēja savdabīgā veidā uzzināt, cikos ir sākušies pasaules lielākie militārie konflikti un kaujas.

Šogad Muzeju naktī piedalīsies 172 muzeji un sabiedriskās dzīves veidotāji visā Latvijā, kas ir rekordliels šīs akcijas dalībnieku skaits. Vidzemnieki un reģiona viesi 20. maija vakarā un naktī varēs apmeklēt pasākumus 39 vietās. Kurzemē Muzeju naktī apmeklētājiem durvis tiks vērtas 31 vietā, Latgalē – 23 vietās, Zemgalē – 12, savukārt Rīgā nakts pasākumi notiks 67 vietās. Pilnu Muzeju nakts programmu var apskatīt oficiālajā Muzeju nakts mājaslapā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv