Latvijā divu dienu vizītē viesojas Uzbekistānas parlamenta delegācija

LV portāls17.05.2017

Divu dienu vizīti Latvijā šodien sācis Uzbekistānas parlamenta jeb Olij Mažlis Senāta priekšsēdētājs Nigmatilla Juldaševs (Nigmatilla Yuldashev) un viņa vadītā delegācija.

N. Juldaševam šodien un rīt paredzētas tikšanās ar virkni Latvijas augstāko amatpersonu. Uzbekistānas parlamenta priekšsēdētājam plānota arī piedalīšanās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa, Rīgas brīvostas pārvaldes apmeklējums un viesošanās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Šorīt N. Juldaševs tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski. M. Kučinskis norādīja, ka abu valstu ekonomiskās attiecības ir nepieciešams paplašināt, sadarbojoties dažādās nozarēs.

Uzbekistānas parlamenta priekšsēdētājs viesojās arī Satversmes tiesā, kur tās priekšsēdētāja Ineta Ziemele delegācijas pārstāvjus iepazīstināja ar konstitucionālās kontroles modeli Latvijā un Satversmes tiesas kompetenci. Savukārt Uzbekistānas amatpersonas iepazīstināja ar pieredzi savā valstī.

Tāpat šodien Uzbekistānas senāta priekšsēdētāja vizītes laikā zinātniskajā institūtā BIOR tika parakstīts memorands starp pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu BIOR un Uzbekistānas augļu un ogu nozares asociāciju "O’zbekoziqovqatzaxira" par sadarbību un atbalstu ar apmācībām saistītos jautājumos, kā arī konsultācijām laboratoriskās infrastruktūras izveidē.

Šogad aprit 25 gadi kopš Latvijas un Uzbekistānas diplomātisko attiecību nodibināšanas. Šajos gados ir attīstīta plaša sadarbība dažādās nozarēs, notiek aktīvs politiskais dialogs, ka arī ekonomiskā sadarbība.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv